Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
  • kontakt
  • Home

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim informuje, iż została uruchomiona infolinia dla seniorów. Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia (w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70. życia), mieszkających samotnie, pozbawionych wsparcia rodziny, sąsiadów lub innych osób, które ze względu na stan zdrowia i zagrożenie epidemiologiczne nie mogą opuszczać domu.

Dedykowana infolinia dla seniorów: 22 505 11 11

Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą poprosić o zrobienie i dostarczenie zakupów w zakresie niezbędnych artykułów spożywczych, higienicznych oraz lekarstw. Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

Osoba przyjmująca na infolinii zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim skontaktuje się telefonicznie z seniorem, podając datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora, zweryfikuje to zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Poda także imię i nazwisko pracownika, który zgłosi się z pomocą do Seniora.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.