Dzisiaj jest: 11 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Mira, Franciszek, Ignacy
  • kontakt
  • Home

AKTUALNOŚCI

W dniu 04-05-2021 roku (wtorek)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim będzie nieczynny.

TERMINY WYDAWANIA ŻYWNOŚCI 2021

UWAGA

W dniach 24-03-2021, 25-03-2021 oraz 26-03-2021 w godzinach 9.00-12.00 będzie wydawana żywność w ramach programu POPŻ Podprogram 2020.

Proszę o zgłaszanie się po osobisty odbiór żywności osoby, które wypełniały oświadczenia i zostały zakwalifikowane do Programu POPŻ.

W dniu 24.03.2021 r. -Kazimierz Biskupi.

W dniu 25.03.2021 r.- Anielewo, Bochlewo, Cząstków, Daninów, Dębówka, Dobrosołowo, Komorowo, Kozarzewek, Kozarzew, Radwaniec, Tokarki.

W dniu 26.02.2021 r. - Biurowiec, Jóźwin, Kamienica, Ludwików, Nieświastów, Olesin, Władzimirów, Wieruszew, Bielawy, Posada, Sokółki, Wola Łaszczowa.

Informujemy, że ze względów organizacyjnych żywność będzie wydawana wyłącznie w ww. terminach. W przypadku braku możliwości osobistego odbioru żywności prosimy o pisemne upoważnienie osoby odbierającej żywność. Wzór w załączeniu.

Uwaga: Wydawanie żywności odbędzie się w nowym magazynie sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Biskupim.


Upoważnienie Bank Żywności

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim informuje, iż została uruchomiona infolinia dla seniorów. Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia (w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70. życia), mieszkających samotnie, pozbawionych wsparcia rodziny, sąsiadów lub innych osób, które ze względu na stan zdrowia i zagrożenie epidemiologiczne nie mogą opuszczać domu.

Dedykowana infolinia dla seniorów: 22 505 11 11

Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą poprosić o zrobienie i dostarczenie zakupów w zakresie niezbędnych artykułów spożywczych, higienicznych oraz lekarstw. Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

Osoba przyjmująca na infolinii zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim skontaktuje się telefonicznie z seniorem, podając datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora, zweryfikuje to zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Poda także imię i nazwisko pracownika, który zgłosi się z pomocą do Seniora.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

KOMUNIKAT dla Klientów

 

 

 Szanowni Państwo,

W związku z pandemią koronawirusa i znaczącym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim od dnia 13 października 2020 roku do odwołania będzie zamknięty dla Interesantów.

Informuję, że:

  1. Wejście do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej jest dostępne dla Klientów wyłącznie od ul. Bielawy.
  2. Sprawy będą załatwiane w formie telefonicznej, korespondencyjnej – pocztą tradycyjną, drogą elektroniczną poprzez ePUAP. Pisma, podania i wnioski można wrzucać do skrzynki podawczej znajdującej się w korytarzu przy wejściu do budynku GOPS.
  3. Wizyty w siedzibie GOPS w celu osobistego kontaktu z pracownikiem prowadzącym sprawę winny być składane po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu i godziny wizyty. W sprawach pilnych, niecierpiących zwłoki należy użyć dzwonka umieszczonego na stoliku obok Punktu Obsługi Interesantów (znajdującego się w korytarzu za wejściem do budynku GOPS) i oczekiwać na przyjście pracownika.
  4. Obsługa Klientów GOPS w Punkcie Obsługi Interesantów odbywać się będzie w godzinach:

Poniedziałki : 08:00 – 17:00
Wtorki – czwartki : 08:00 – 15:30
Piątki : 08:00 – 14:00

  1. W korytarzu budynku GOPS mogą jednocześnie przebywać 2 osoby, tj. jedna osoba przy Punkcie Obsługi Klienta, a druga – oczekująca np. na wydanie dokumentu (zaświadczenia, decyzji, sprawdzenie danych w systemie, itp.). Pozostali Klienci proszeni są o oczekiwanie na przyjęcie na zewnątrz budynku. Wszystkich obowiązuje zachowanie co najmniej 1,5 – 2 metrów dystansu.
  2. Każda osoba winna przestrzegać wymogi w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 i w tym celu zakrywać usta i nos przy pomocy maski, maseczki, przyłbicy, kasku ochronnego, odzieży lub jej części (z wyjątkiem osób przewidzianych przepisami prawa) oraz zdezynfekowaniu rąk za pomocą środka znajdującego się na stoliku przy Punkcie Obsługi Interesanta.

Poniżej przypominam dane teleadresowe :

Adres do korespondencji tradycyjnej : ul. Bielawy 1A, 62-530 Kazimierz Biskupi

Platforma ePUAP : GOPSKazimierzBiskupi

Kontakt telefoniczny:

Dyrektor- 607-540-809

Sprawy z zakresu pomocy społecznej- 607-290-602, 607-410-701

Sprawy z zakresu świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych, funduszu alimentacyjnego, stypendia szkolne - 603-260-903

Sprawy z zakresu dodatków mieszkaniowych, dodatków energetycznych, karty dużej rodziny- 607-410-803

Asystent rodziny- 607-410-803

Dzienny Dom Senior+ - 609-910-602

Ponadto nadal pełniony jest dyżur telefoniczny każdego dnia od godziny 7:00-19:00
pod numerem telefonu 511101222.

                                                                                                      Dyrektor

                                                                                     /-/ Lidia Krzymińska

 

 

Informacja dla osób z kontaktu z przypadkiem potwierdzonym przebywających w kwarantannie

Co to oznacza?

     Kwarantannę domową przez okres 14 dni odbywasz pod adresem, który podałeś.

 

 Jeśli będziesz odbywać kwarantannę w domu, stosuj s do poniższych zaleceń.

                     

     Nie opuszczaj domu.

 

     Nie wychodź do sklepu.

 

     Jeśli masz pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny przekaż je pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie masz takiej możliwości, zwróć się telefonicznie o pomoc do gminy.

 

     Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.

 

     Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nią kontakt i zachowaj bezpieczny odsp wynoszący minimum 2 metry.

 

     Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.

 

     Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy; jeśli nie masz takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj dostępnym środkiem czystości.

 

     Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.
•      Zachowaj zasady higieny.

 

     Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.

 

     Monitoruj temperaturę ciała minimum 2 razy dziennie.

 

     W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj

 

s telefoniczne ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny, unikając transportu publicznego.

 

     Udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

     W czasie trwania kwarantanny (powyżej 5 dnia jej trwania) zostanie pobrany wymaz do badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. W tej sprawie zgłosi się do Ciebie sanitariusz. O wynikach tego badania zostaniesz poinformowany.

 

     Do weryfikowania przestrzegania kwarantanny wyznaczeni zostali funkcjonariusze policji - odwiedzą Cię oni w czasie trwania kwarantanny.

 

     W razie jakichkolwiek pytań, pomoc uzyskasz dzwoniąc na numer telefonu
61 85 44 800 i wybierając nr odpowiedni dla kwarantanny zgodnie z komunikatem głosowym.

 

     W przypadku potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj z teleporady. Lekarz może wystawić e-recep i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dospna na stronie NFZ: bit.ly/teleporady-lista Więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl

 

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590

Za nieprzestrzeganie kwarantanny  grozi mandat karny w wysokości 5000 zł